Reklam Alanı  

  Google Reklamları  
KAYDIRILMIŞ KREDİLER | nedir | Ekonomi Terimleri | www.iktisatsozlugu.com
 

 
left Önceki Terim

 

Sonraki Terim right
 
  KAYDIRILMIŞ KREDİLER  nedir ?

Özellikle konut edinmek isteyenlerin yararlandıkları bir üsuldür. 

Herbiri kırkar bin lira tasarruf etmiş konut edinmek isteyen yedi kişi olsun. Hiçbirinin parası, 280 bin liralık bir daire almağa yetmiyecektir. Fakat bu paralar bir araya toplanırsa, içlerinden bir tanesi arzuladığı konuta kavuşabilecektir.

Konut Finans -haberleri>Kredi leri veren bir banka, bir büyük inşaat Şirket i veya iyi organize edilmiş bir kooperatif; kaydırılmış Finans -haberleri>Kredi ler sistemini şöyle organize edebilir:

40 bin lira getirip yatıranlara örneğin iki yıl sonra veya sırası gelince 160 bin lira Finans -haberleri>Kredi almak hakkını tanıyacağını ilân eder. Bu ilân, pek çok kimseleri hesap açtırmaya sevkeder. Diye­lim ki: ilk yıl 5 yüz kişi, ikinci yıl 9 yüz kişi ve üçüncü yıl 2 bin kişi kırkar bin lira yatıracaklardır. Banka veya Şirket , paranın fazlasını kendi muamelelerinde işletecek ve eksiğini kendi fonlarından tamamlayacaktır. Sıranın altındakilere ait mevduatı, süresini doldurmuş veya sırası gelmiş müşterilerin hesabına kaydırarak, konut Finans manını yürütecektir.

Bu sisteme göre açılan Finans -haberleri>Kredi ler orta vadelidir. Faiz oranı da, avantajlıdır.

 

    - Yorumlar

  İsim :
  Mail :
  Yorum :
  ( 13 + 4 = ) Güvenlik Gereği Lütfen Toplamı Yazınız
     
       
  Bunlara Baktınız mı ?

Her Hakkı Saklıdır. Copright 2013 - 2015 - Bu Sitede Yer Alan Hiç Bir İçerik Kopyalanamaz ve İzinsiz Yayınlanamaz